حواله بین ایران و افغانستان

گستردگی و توسعه‌ی اقتصاد جهان و افزایش تجارت بین مرزی تقاضای زیادی برای خدمات حواله بوجود آورده است. روش‌های اجرای این معاملات بسیار زیاد است و از آنجا که جزئیات هر حواله منحصر بفرد است، روش کلی اجرای حواله را برای شما شرح خواهیم داد.
شایان ذکر است از با استفاده از خدمات صرافی ما از سراسر جهان می‌توانید برای ایران پول بفرستید اما در این مقاله بطور اختصاصی به شرح حواله بین افغانستان و ایران می‌پردازیم.

حواله چیست ؟

حواله یک روش غیر رسمی برای انتقال پول است بدون اینکه پولی بصورت فیزیکی جابجا شود. این سیستم نقل و انتقال پول کاملاً بر مبنای اعتماد استوار است و انتقال پول از طریق حواله داری‌ها بسیار ساده تر، کم هزینه تر و سریع تر از نقل و انتقال بانکی است.

حواله در افغانستان و ایران

نقل و انتقال پول توسط سیستم حواله داری از قرن هشتم و جنوب آسیا آغاز شد و امروزه در سراسر جهان بخصوص در افغانستان بعنوان رایج ترین روش انتقال پول مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در نقل و انتقال پول بین ایران و افغانستان؛ مرسوم ترین روش، انتقال پول از طریق حواله است. این جابجایی پول توسط شبکه‌ی گسترده‌ای از حواله دارها انجام می‌گردد.

یک مثال برای نحوه اجرای حواله

فرض کنید شرکتی ایرانی کالایی را به یکی ار تجار افغانستان فروخته است. خریدار وجه کالای خریداری شده را به نمایندگی صرافی جعفری در افغانستان پرداخت می‌کند.
همزمان افرادی قصد ارسال پول از ایران به افغانستان دارند و در نمایندگی ایران پول های خود را تحویل می‌دهند. حال صرافی ما بهای کالای تجاری خریداری شده از شرکت ایرانی را از محل پول‌های موجود در ایران پرداخت می‌کند و پول افرادی که در افغانستان هستند را از محل پولی که از تاجر در افغانستان دریافت شده بود پرداخت می‌کند. در این بین هیچ پولی بصورت فیزیکی جابجا نشد اما پول‌های هر دو طرف در ایران و افغانستان در کوتاه ترین زمان پرداخت شد.

حواله بین ایران و افغانستان مناسب چه کسانی است ؟

نقل و انتقال پول از طریق سیستم حواله علاوه بر راحتی و سرعت اجرا، هزینه‌های بسیار کمتری نسبت به انتقال از طریق شبکه بانکی دارد. تمامی این مزیت ها مناسب افراد زیر برای انتقال پول است :

  • تجار و فعالان اقتصادی برای پرداخت بهای کالای تجاری شان
  • کارگران مهاجری که در ایران مشغول به کار هستند و برای خانواده و دوستان خود در افغانستان پول می‌فرستند
  • هزینه‌های تحصیل و مخارج دانشجویانی که در ایران مشغول تحصیل هستند
  • پرداخت شهریه‌ی دوره های آموزشی آنلاین
  • پرداخت بهای کالای خریداری شده از فروشگاه های اینترنتی ایرانی

برای هریک از موارد بالا میتوانید از خدمات صرافی جعفری استفاده کنید.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد سیستم حواله یک فرآیند ساده است که هزینه‌های انتقال را به شدت کاهش داده و در کوتاه ترین زمان پول را به دست گیرنده می‌رساند. اما نکاتی را هم برای ارسال حواله باید رعایت کنید که مهم ترین آنها مراجعه به یک حواله داری معتبر و با سابقه است.
صرافی ما با پشتوانه‌ی 20 سال سابقه و اعتماد هزاران مشتری در طول این سال‌ها یکی از معتبر ترین شرکت‌ها در زمینه‌ی نقل و انتقال پول بین ایران و افغانستان است. در صورت نیاز به مشاوره در زمینه انتقال پول بین ایران و افغانستان می‌توانید از مشاوره کاملا رایگان با کارشناس ما از طریق واتس اپ استفاده کنید.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

قصد ارسال پول به ایران، افغانستان یا ترکیه دارید ؟

پیش از هر اقدامی از مشاوره رایگان با کارشناس ما استفاده کنید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *