شرکت خدمات پولی
+93 77 909 0280

info [at] sarafijafari [dot] com

شرکت خدمات پولی

برادران جعفری

مزایای حواله با ارز دیجیتال

مزایای حواله با ارز دیجیتال

اکثر مردم (در کشورهای اروپایی و آمریکایی) برای انتقال بین المللی پول به بانک ها متکی هستند که به نوعی می‌توان آن را ایمن ترین راه برای انجام این کار در نظر گرفت.
اگر برای یکبار هم که شده اقدام به انتقال پول از یک کشور به کشور دیگر از طریق بانک ها کرده باشید، متوجه شده اید که این کار اصلا ساده و بصرفه نیست! تنها جنبه مثبت انتقال پول توسط بانک ها، همانطور که گفتیم امنیت آن است.

البته بانک ها مدعی هستند که هیچ راه امن دیگری برای نقل و انتقال پول غیر از بانک ها نیست!
به گزارش بخش خبر find.exchange انقلابی که بلاک چین و ارزهای دیجیتال به وجود آورده اند، باعث شده که تنها در سال 2016 بانک ها 10% از سودشان در بخش نقل و انتقال پول را از دست بدهند. پس انتظار دارید بانک ها چه بگویند!؟

بیایید نگاهی به مراحل انتقال پول به روش سنتی بیاندازیم :

برای انتقال پول از طریق بانک ها نیاز دارید ابتدا در یکی از شعب بانک ها حضور پیدا کنید و اطلاعاتی شامل نام و اطلاعات کامل گیرنده پول، کشور مقصد، علت انتقال پول و … را به آنها بدهید. شما برای استفاده از سرویس انتقال پول بانکی هزینه بالایی خواهید پرداخت و ممکن است 3 تا 5 روز طول بکشد تا گیرنده بتواند پول را دریافت کند. البته در برخی بانک ها می‌توانید با پرداخت پول بیشتر، حواله را زودتر به دست گیرنده برسانید اما طبق تجربه این انتقال پول زودتر از یک روز انجام نخواهد شد!
البته این پروسه بصورت آنلاین هم قابل انجام است اما مراحل کار تفاوتی نخواهد کرد و هزینه های ارسال پول نیز همچنان بالا است.

همچنین شما می‌توانید از طریق شرکت های ارائه دهنده خدمات حواله بین المللی استفاده کنید تا هزینه کمتری بپردازید و همچنین پول را زودتر به دست گیرنده برسانید. اما پیدا کردن یک حواله داری مطمئن که هم در کشور محل سکونت شما و هم کشوری که گیرنده حواله در آن ساکن است، نمایندگی داشته باشد خود یک مسئله بزرگ است.

آنچه در ادامه می‌خوانید صحبت های یک مهاجر از تجربه هایش در مورد ارسال پول است :
“من بیش از 20 سال است که ماهانه مبلغی برای خانواده ام می‌فرستم. در طول این سال ها در چند کشور اروپایی زندگی و کار کرده ام و انتقال پول بخش بزرگی از دغدغه های زندگی من بوده است. بارها پیش آمده که در شهری که بودم، دسترسی به شرکت حواله داری معتبر نداشتم و ارسال پول برای من هزینه بالایی داشته است. با توجه به مشکلات، همواره بدنبال راهی بهتر و کم هزینه تر برای ارسال پول بودم تا اینکه سال گذشته با رمز ارزها آشنا شدم.
آن زمان بود که متوجه شدم کاری که برای من به یک دغدغه تبدیل شده بود، چقدر می‌تواند راحت باشد!
تکامل اجتناب ناپذیر است و اکنون ما راه حل جدید تر و بهتری در اختیار داریم. راهی که پیش از این خیلی کم به منظور حواله استفاده شده است، بنابر این در ابتدا ممکن است پیچیده و سخت به نظر بیاید.
در نظر داشته باشید که وقتی صحبت از هر چیز جدیدی می‌شود، یک دوره یادگیری وجود دارد.
رمز ارزها مفهومی کاملاً متفاوت با سیستم های مالی سنتی است و نگهداری و ارسال پول در این سیستم نیاز به آموزش و یادگیری دارد. درست مثل زمانی که اینترنت به شکل امروزی و بصورت گسترده در دسترس عموم مردم قرار گرفت؛ جدید، مدرن و سریع بود اما استفاده از آن برای همه آسان و جذاب نبود!”

نحوه انتقال ارز دیجیتال (رمز ارز):

بیایید با فرض اینکه شما ارز دیجیتال در والت (کیف پول) خود ندارید و نیاز به خرید دارید پیش برویم.
کل فرآیند خرید و ارسال رمز ارزها آنلاین انجام می‌شود. وارد حساب خود در صرافی آنلاینی که در آن احراز هویت کرده اید، شده و از بخش خرید و با استفاده از دبیت کارت اقدام به خرید کنید.
برای مصون ماندن از نوسانات شدید رمز ارزها هنگام حواله با ارزهای دیجیتال، از استیبل کوین ها (ترجیحاً تتر) برای ارسال پول استفاده کنید.

پس از خرید تتر، مبلغ خریداری شده در کیف پول شما در صرافی ذخیره خواهد شد. در بخشی که موجودی تتر را نمایش داده است بر روی Withdraw کلیک کنید تا صفحه انتقال ارز برای شما باز شود.
مبلغ حواله و آدرس کیف پول گیرنده را وارد کنید و ارسال را بزنید. و تمام …!
گیرنده ظرف چند دقیقه، مبلغ ارسال شده توسط شما را در کیف پول خود دریافت خواهد کرد.

استیبل کوین ها، بخصوص تتر (USDT) جزو ارزهای محبوب و پذیرفته شده در تمامی کشورها هستند و گیرنده حواله می‌تواند به راحتی آن را به ارز محلی کشور تبدیل کند (تتر را به راحتی بفروشد).

با استفاده از رمز ارزها، حواله از همیشه ساده تر شده و مزایای زیر را نیز به همراه دارد :

 • بدون واسطه :
  انتقال پول با ارزهای دیجیتال مستقیم از کیف پول فرستنده به کیف پول گیرنده انجام می‌شود و نیاز به هیچ واسطه ای (بانک، شرکت، …) برای ارسال پول نیست.
 • انتقال سریع :
  ارسال تتر بر بستر شبکه ترون (trc20) حداکثر سه دقیقه طول خواهد کشید.
 • انتقال ارزان :
  مبلغ ارسالی شما هر چقدر که باشد، فقط یک تتر (در شبکه ترون) بعنوان کارمزد شبکه خواهید پرداخت!
 • امنیت بالا :
  تمامی نقل انتقال ها در ارزهای دیجیتال، رمزنگاری شده و کاملاً امن هستند.
 • هر ساعت از شبانه روز :
  از آنجایی که انتقال ارزهای دیجیتال آنلاین و بدون واسطه انجام می‌شود؛ هر زمانی که بخواهید می‌توانید اقدام به ارسال پول کنید.
 • به هر کشوری که بخواهید :
  مهم نیست گیرنده حواله در کدام کشور باشد. هیچ چیزی مانع ارسال پول توسط شما نیست!
 • هر مقدار که بخواهید :
  هنگام حواله با رمز ارزها خبری از حداکثر مبلغ برای ارسال نیست!
  هر مبلغی که بخواهید، می‌توانید ارسال کنید.

اصلی ترین مزیت حواله با رمز ارزها، نداشتن محدودیت است.

هنگام حواله به روش سنتی، حداکثر مبلغ مشخصی برای انتقال تعیین شده است. در بسیاری از شرکت ها این مبلغ حداکثر می‌تواند تا 5 هزار دالر یا معادل آن به دیگر ارزها باشد. اما برای حواله با ارزهای دیجیتال هیچ حداکثری وجود ندارد.
همچنین ممکن است قوانین کشوری که در آن ساکن هستید، شما را از ارسال پول به کشور مدنظرتان منع کند. (مثلاً ارسال پول به ایران به دلیل تحریم ها ممکن نیست) حال آنکه نقل و انتقال رمز ارزها به هیچ دولتی متکی نیست و برای ارسال پول نیازی به ارائه دلیل و مدرک به هیچ دولت (ارگانی) نیست.
این یک مزیت بسیار مهم است و همین یک دلیل برای اینکه مردم برای حواله به رمز ارزها روی بیاورند کافی است.

اگر چه به نظر می‌رسد فرآیند ارسال پول با رمز ارزها کمی بیشتر از انتقال پول به روش سنتی است اما پس از ارسال پول به این روش متوجه خواهید شد که چقدر ساده و کم هزینه است. در واقع آنچه مراحل کار را بیشتر می‌کند تبدیل چند باره پول است. فی الواقع تنها نقطه ضعف ارزهای دیجیتال این است که هنوز به اندازه ارزهای فیات محبوب نیستند بنابر این نیاز است که گیرنده حواله، تتر دریافت شده را تبدیل به ارز محلی کند تا بتواند آن را خرج کند.

حواله با ارزهای دیجیتال مناسب کسانی است که اولویت شان هزینه و سرعت ارسال پول است.

انتقال پول با رمز ارزها به معنی آزادی مالی بیشتر، هزینه کمتر، حفظ حریم خصوصی، محدودیت های کمتر، امنیت بیشتر و تسویه فوری هر تراکنش است.

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

قصد ارسال پول به ایران، افغانستان یا ترکیه دارید ؟

پیش از هر اقدامی از مشاوره رایگان با کارشناس ما استفاده کنید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *